Meil on suur heameel tutvustada teile ACE`i noori ja tublisid töötajaid, kes sel kevadel lõpetasid täiskohaga töö kõrvalt kõrgkooliõpingud. Palun saage tuttavaks Kaidi, Helmuri, Katre ja Liinaga!
Palusime noortel end ise tutvustada: kust nad pärit on, kuidas nad ACE´i tööle sattusid, mis on nende peamised tööülesanded ACE`is, millise kõrgkooli nad lõpetasid ja mis erialal õppisid, mis teemal lõputöö kirjutasid, mis neile ACE`is eriti meeldib ning kuidas nad tööst vaba aega sisustavad.
Kaidi Külaots
Pärit ja üles kasvanud olen Lääne-Virumaal, praegu aga mööduvad nädalavahetused lisaks Põhja-Eestile ka Peipsi ääres, kus vanavanemate kodu. ACE’i avastasin ma tegelikult läbi seiklusspordi ehk olin varasemalt ACE Xdream üritustel osalenud ja ettevõte jäi mulle silma. Kui soovisin logistikavaldkonnaga lähemalt tutvust teha, siis pöördusin esimesena ACE’i poole. Sel suvel täitus mul kaks aastat töötades ACE’is kliendihalduri rollis. See tähendab, et haldan kindlat kliendiportfelli, koostan hinnapakkumisi ja annan vastuseid veotellimisega kaasnevatele küsimustele.
Logistika õppekava lõpetamiseks TTÜ magistriõppes käsitlesin lõputöös ACE e-keskkonda. E-ace keskkond on ettevõtte jaoks kahtlemata väga oluline ja üks suuremaid prioriteete, et tagada üha mugavam ja kasutajasõbralikum veoteenuse pakkumine.
ACE’is hindan lisaks muule ka kõrgelt toredat ja nooruslikku kollektiivi. Vaba aega sisustan meelsasti sportides ja looduses liikudes.
Helmur Rajang
Olen pärit Hiiumaalt, Kõrgessaare alevikust. Tulin ACE’i teise õppeaasta praktikat tegema mõttega, et jätkan õpinguid kaugõppes ja jään edaspidiseks ACE`i tööle. Sel kevadel lõpetasin Tallinna Tehnikakõrgkooli ning lõputöö teemaks oli ACE`i uue terminali toimemudeli välja töötamine. Uurisin ja analüüsisin ACE`i eksport-, import- ja ka transiitsaadetiste mahte ning liikumist terminali siseselt. Tulemuseks koostasin joonise, milline võiks uus ACE`i terminalisiseneplaan välja näha.
Terminali tiimis tegelen siseriikliku veokorralduse ja terminali tööga. Olen meeskonnas ainuke peale terminalivanema, kes suudab vajadusel asendada nii kaubakäsitlejaid, veokorraldajaid kui ka organiseerida terminali tööd.
ACE`is meeldvad kõige enam toredad kolleegid ning ettevõtte pidev areng, millesse saan ise panustada ning kaasa mõelda.
Enamus vaba aeg on sisustatud hetkel 10 kuuse tütrega. Hobiks on saalihoki, mille trennid toimuvad kaks korda nädalas ning lisaks liigamängud nädalavahetustel. Korra kuus üritan ka oma kodukandis Hiiumaal käia.
Katre Taal
Olen pärit Kuusalust. Tulin ACE`i vahendusfirma praktikale 2015. aasta kevadel. Rakendusliku kõrghariduse omandasin TTÜ Eesti Mereakadeemias, kus lõpetasin „Mereveonduse ja sadamatöö korraldamise“ eriala.
ACE`is vastutan Saksamaa suuna ekspordi liiniauto eest ja viimase poole aasta vältel on minu kohustuseks jälgida liiniautodega väljuvaid kaupade konsolideerimisi ning vajadusel lisaautosid korraldada.
Sel kevadel lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli magistrantuuri õppekava „Juhtimine ja turundus“ peaerialal „Ettevõte ja ekspordi juhtimine“. Magistritöö pealkirjaks oli „Logistika roll Eesti mööblitööstuse ekspordi konkurentsitegurina“.
Töö praktiline pool toetus intervjuudele, mille osas pean veelkord SUURE AITÄH ütlema nii mitmelegi ACE`i kliendile, kes olid nõus minu jaoks leidma aega ja intervjuus osalema. Tööd kirjutama hakates eeldasin, et logistilisel poolel on suurem osakaal, kuid nagu läbivalt välja tuli, siis see on tugiteenus ning konkurentsivõime ja ekspordivõimekuse suurendamine sõltub siiski ettevõtte tootmise korraldamisest. Kokkuvõtvalt võib välja tuua, et logistika roll konkurentsitegurina on pakkuda mööblitootjatel paindlikkust ning usaldusväärsust välismaiste klientide ja partnerite silmis.
ACE`is meeldib kõige enam innovaatiline keskkond (meie paberivaba süsteem on ikka väga vinge minu arvates!) ning asjaolu, et töötajate tehtud ettepanekuid ning soovitusi reaalselt võetakse arvesse. Ja ega ei saa jätta mainimata oma toredaid kolleege, kes suudavad ka raskemad päevad siiski toredaks muuta. Oma tekkinud vaba aja plaanin sisustada uuesti treeneritööga.
Liina Koppelman
Olen pärit Viljandimaalt. Käisin Viljandi Gümnaasiumis loodusainete õppesuunas ja lisaks veel muusikakoolis, kus õppisin klaverit.
Osalesin 2017. aasta kevadel Logistikaseminari tudengiboksis, kus ACE otsis omale praktikante. Alustasingi tollest kevadest ACE’is praktikandina tööd ja nüüd olen juba üle kahe aasta siin töötanud.
ACE`is alustasin kõigepealt praktikandina ja peamiselt asendasin siis puhkusel olevaid kolleege, edasi jätkasin veokorraldajate assistendina ning nüüd olen grupikauba veokorraldaja. Vastutan Poola suuna liiniauto organiseerimise ja saadetiste jälgimise eest.
Sel kevadel lõpetasin Tallinna Tehnikakõrgkooli. Minu lõputöö teema oli „Ekspedeerimisettevõtte klienditeeninduskvaliteedi parendamine kahjude käsitlemise süsteemi arendamisega.“ Kirjutasin töö ACE`i kahjukäsitluse põhjal. Korrastasin ettevõtte reklamatsioonide registri, leidsin erinevat statistikat selle põhjal ja viisin läbi kliendiküsitluse. Lõputöös tõin välja mõned ettepanekud, mida ACE saaks teha, et kahjukäsitlusprotsessi veelgi kiiremaks ning sujuvamaks muuta.
ACE`is meeldib vaheldusrikas töö, kolleegid ja mugav töökeskkond. Vabal ajal meeldib mulle sõpradega discgolfi mängida.
Suur tänu teile, Kaidi, Helmur, Katre ja Liina, et meiega olete!
Palju edu teile!
Head ja tublid töötajad on meie kollektiivi alati oodatud. Täpsem info siit
ACE Logistics Estonia